foto1
Obozy narciarskie
foto1
Integracyjne Rajdy Mechanika
foto1
Wyprawy w góry
foto1
Piesze Rajdy Mechanika
foto1
Rowerowe Rajdy Mechanika
+48 13 43 215 61
muksmechanik@interia.pl

Obozy pieszo-rowerowe

plakat zwierzyniec 2018Termin - 29.06.2018 r. - 6.07.2018 r.
Miejsce - Zwierzyniec


Zapraszamy młodzież w wieku 12-18 lat na wspaniałą, letnią, sportową przygodę. Głównym celem realizowanym podczas obozu jest aktywny i wszechstronny wypoczynek młodzieży. Pod opieką wykwalifikowanej kadry uczestnicy obozu letniego będą mieli możliwość rozwijania swojego potencjału.
Przejazd:
Autokar wraz z przewozem rowerów do miejsca zakwaterowania w Zwierzyńcu.
Zakwaterowanie i wyżywienie:
Gospodarstwo agroturystyczne "Przedpole"
Zwierzyniec jest ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym na Roztoczu, jest jednym z głównych ośrodków Roztocza Środkowego. Na zachód od Zwierzyńca w odległości 3 km przebiega granica pomiędzy wapienno-piaskowcowym Roztoczem Środkowym a lessowym Zachodnim. Miasto ze wszystkich stron otoczone jest lasami. W Zwierzyńcu jest 68 różnych pomników, tablic oraz figur historycznych i religijnych. Wśród tych pomników znajdują się m.in. poświęcone żołnierzom Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, leśnikom, powstańcom styczniowym, jeńcom francuskim, Węgrom, psu Marysieńki Sobieskiej i wielu innym postaciom czy wydarzeniom. Jedynym w swoim rodzaju jest kamień w parku miejskim, umieszczony dla uczczenia zwalczenia szarańczy podczas jej nalotu na miasto w 1711 r. W zabytkowym Pałacu mieści się dyrekcja Roztoczańskiego Parku Narodowego. W pobliżu znajduje się Ośrodek Edukacyjno-Muzealny RPN. W 2014 r. powstały dwie drewniane wieże widokowe – na Tartacznej Górze oraz na Białej Górze w pobliżu Roztoczańskiego Centrum Naukowo-Edukacyjnego RPN.

Czytaj więcej...

DSC 1442Tegoroczny obóz pieszo –rowerowy zaplanowaliśmy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Kazimierz przyciąga turystów licznymi atrakcjami a szczególnie pięknymi malowniczymi wąwozami. My zaplanowaliśmy że, przez tydzień zdążymy zwiedzić wszystkie okoliczne atrakcje i udało mam się tego dokonać bo i pogoda była dla nas łaskawa i  nie musieliśmy się zmagać z deszczem i wiatrem. Naszą bazą wypadową było schronisko „Pod wianuszkami” miejsce w którym wszyscy mogą się poczuć jak w domu, kameralne pokoje, pyszna domowa kuchnia noi samo miejsce bezpośrednio  nad Wisła. Stąd codziennie rano wyruszaliśmy na wycieczki rowerowe. Zwiedziliśmy Puławy z pięknym zespołem zamkowo parkowym Czartoryskich, kompleks sportowy z basenami termalnymi. Przeprawiając się promem przez Wisłę dotarliśmy do Janowca gdzie znajdują się ruiny zamku z ogromnym parkiem i skansenem. Najdłuższa wycieczkę rowerową odbyliśmy do Nałęczowa gdzie w parku uzdrowiskowym odpoczywaliśmy w towarzystwie dzikiego ptactwa. Wszystkie wycieczki odbyły się bezpiecznie. Młodzież wykazała się sporymi umiejętnościami jazdy na rowerze a co najważniejsze rozwagą i odpowiedzialnością podczas poruszani się rowerami po drogach publicznych. Wycieczki piesze to przejścia słynnymi wąwozami kazimierskimi.

Czytaj więcej...

Jeszcze nie umilkł ostatni dzwonek w szkole a MUKS „Mechanik’ Krosno zorganizował i przeprowadził tygodniowy obóz dla młodych miłośników wycieczek pieszych i rowerowych w Woli Michowej. Tygodniowy pobyt pozwolił młodzieży aktywnie spędzić wolny czas, poprawić swoją sprawność fizyczną, swoje umiejętności jazdy na rowerze i integrować się w grupie koleżeńskiej. Po przyjeździe uczestnicy zostali zakwaterowani pensjonacie „Chata u Kija”. Podczas pieszych wycieczek po terenach Bieszczadzkiego Parku Narodowego, uczestnicy mieli do pokonania trasy o zróżnicowanym poziomie turystycznym. Wycieczki rowerowe prowadziły mało uczęszczanymi drogami, duktami i ścieżkami leśnymi gdzie młodzież miała bezpośredni kontakt z otaczającą ją przyrodą. Ukojeniem dla zmęczonych nóg dzielnych obozowiczów były organizowane kąpiele wodne w przepięknie położonej rzece Osławie, regenerując swoje siły. Wieczorem młodzież brała udział w grach i zabawach integrujących grupę rówieśniczą.Ostatnią noc uczestnicy obozu spędzili w schronisku w Huzelach gdzie bez prądu, bieżącej wody oraz zasięgu telefonu musieli sobie poradzić z wszelakimi niedogodnościami. Był to niezapomniany dzień dla młodych uczestników obozu.

Czytaj więcej...

   
  26.05.2018 Ferienhaus Ostsee

Przyjaciele